Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
vestside

Monster Stone WarpGATE Hakkında

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese iyi forumlar; başlıkta belirtiğim gibi monster stone GATE lerde ışınlanma bölgeleri çıkmıyor SMD editor ile zoneinfo da monster stone eventlerinin kullandığı MAP lere baktım WARP ID lerini client tarafında WARPINFO.TBL ya ekledim resimde görüldüğü gibi DB tarafındada aynı şekilde ekli olduğu halde nedense görünmüyor ışınlanma bölgeleri bir yerde yanlış mı yapıyorum yoksa SRC tarafında eksik mi var

4GN2jA.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

WarpID mantığı
(ZoneID * 100) + (GateID * 10) + (WarpınListIndexi)
bu şekilde eşleştirme yapıp sorunu bulabilirsin.

hocam öncelikle değerli yorumun için teşekkürler. eşleştirme yaptığım değerler şu şekildedir.

(ZoneID * 83) + (GateID Yani WARPID ise eğer* 20114) + (20114)

TBL tarafındada warpinfo.tbl ekli WARPID leri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dostum eğer hala çözemediysen başka sürümden o haritanın smd sini değiştir uğraşma ben öyle yaptım sonuçta monster stone bu her sürümde aynı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

deneyelim kardeşim haber verrim birazdan..
-- mesaja ek olarak --

Alıntı

dostum eğer hala çözemediysen başka sürümden o haritanın smd sini değiştir uğraşma ben öyle yaptım sonuçta monster stone bu her sürümde aynı...

olmadı kardeşim SMD dosyasını değiştirdim yine aynı problem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar benimle aynı sorunu yaşayan arkadsalar bu şekilde çözüme ulaşabilirler.

QA kodu ; Select * from K_OBJECTPOS where zoneid=83

daha sıonra arama ekranında cıkan controlnpcID sini 10 ile çarpıyoruz ortaya cıkan sonucu SMD editor yardımı ile 83 zonesinin karsılığı olan monsterstone3.smd dosyasının maradon WARPID si ile değiştiriyoruz @ TheChucky e sonsuz teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...