Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
TheMariaPuder

[Yardım] Giriş Sistemi Hk.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar.
vb6 ile php giriş sistemi yapmak bulunmaktayım. 1.Üyelikten Giriş Yapıldıgı zaman 2. bir Kişi Aynı üyelik ile giriş yapmasını istemiyorum yani 1.cü üyelik vb6'dan cıktıgı zaman 2.ci bir kişi girsin bunu bir türlü ayarlayamadım yardımcı olabilirmisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sql de 1 tane stün aç ve durum koy adını giriş yapınca 1 olsun çıkınca 0 olsun program girişinde kontrol ettir eğer 1 ise giremesin 0 ise girsin ve 1 yazılsın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
sql de 1 tane stün aç ve durum koy adını giriş yapınca 1 olsun çıkınca 0 olsun program girişinde kontrol ettir eğer 1 ise giremesin 0 ise girsin ve 1 yazılsın

beceremedim :( tw wersem yardımcı olurmusun cıldırmak üzereyim yapamdım sabahtan beri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Merhabalar.
vb6 ile php giriş sistemi yapmak bulunmaktayım. 1.Üyelikten Giriş Yapıldıgı zaman 2. bir Kişi Aynı üyelik ile giriş yapmasını istemiyorum yani 1.cü üyelik vb6'dan cıktıgı zaman 2.ci bir kişi girsin bunu bir türlü ayarlayamadım yardımcı olabilirmisiniz.

Giriş yapmış olan üyelikleri bir tabloda tutman gerekiyor, örneğin şu şekilde olsun.

-- Kullanımda olan hesap tablosu

CREATE TABLE ANLIK_KULLANICILAR(
kullanici_adi varchar(21) PRIMARY KEY,
ip_adresi varchar(50) NOT NULL,
token_degeri varchar(64) NOT NULL,
token_gecerlilik bigint NOT NULL
)

Kullanıcının id ve password değerini doğruladıktan sonra, kullanıcı için rastgele bir 64 karakterlik string değeri oluşturup, bir de geçerlilik süresi vererek ANLIK_KULLANICILAR tablosuna kaydetmelisin.

Giriş esnasında, eğer kullanıcı ANLIK_KULLANICILAR tablosunda ise, ve token geçerlilik süresi henüz dolmamış ise, yalnızca daha önceki girişte üretilmiş token ile login olunabilir. Bu sayede, ilk giriş yapan kişiyi, diğerlerinden ayırt edebilirsin. Eğer token geçerlilik süresi dolmuş ise, parola ile girişe izin verirsin.

Token geçerlilik değeri, UNIX TIMESTAMP şeklinde gelecekteki bir tarihtir. Dilersen normal datetime olarak da kullanabilirsin bunu, sütun veri tipini değiştirmek kaydıyla.

Eğer kullanıcı logout olmak isterse, kullanıcıdan oturuma ait token değerini istemeliyiz. Eğer token değeri doğru ise, kullanıcıya ait ANLIK_KULLANICILAR tablosundaki satırı siliyoruz. Doğru değil ise, işlem yapmıyoruz.

Kabaca böyle bir sistem kurguladım, bunu kendi mekanizmana uyarlarsın. Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...