Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
OzkanOzdemir

UI nedir? UIF dosyaları nedir ve nasıl çalışır?

Önerilen Mesajlar

teşekkürler Özkan
-- mesaja ek olarak --
kafama takıldı @ OzkanOzdemir,
) Bir başka husus aynı şekil KO.exe belirli nesneleri okumaktadır. Örnek vererek açıklayayım, 1298 versionunda ekranın en altında Town buttonu eklerseniz çalışmaz.
Sebebi ise şudur KO.exe içerisinde böyle bir nesne tanımlı olmadığından işlevi de yoktur ve siz sadece ekledikten sonra basar durursunuz.

demişsin mesela senin bir paylaşımın vardı 1299da town buttonu eklemişsin ve çalıştırmışsın yada bazı arkadaşlar paylasıyorlar 1299da ayrık ve yukarıya aşagıya hareket edebilen ekran çeşitlerini, bu taktırde arkadasların kullandıkları exeler orjınal 1299 exeler degılde 14xx 18xx 19xx 20xx surumlerıne aıt olan exelermı oluyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

teşekkürler Özkan
-- mesaja ek olarak --
) Bir başka husus aynı şekil KO.exe belirli nesneleri okumaktadır. Örnek vererek açıklayayım, 1298 versionunda ekranın en altında Town buttonu eklerseniz çalışmaz.
Sebebi ise şudur KO.exe içerisinde böyle bir nesne tanımlı olmadığından işlevi de yoktur ve siz sadece ekledikten sonra basar durursunuz.

demişsin mesela senin bir paylaşımın vardı 1299da town buttonu eklemişsin ve çalıştırmışsın yada bazı arkadaşlar paylasıyorlar 1299da ayrık ve yukarıya aşagıya hareket edebilen ekran çeşitlerini, bu taktırde arkadasların kullandıkları exeler orjınal 1299 exeler degılde 14xx 18xx 19xx 20xx surumlerıne aıt olan exelermı oluyor?

Benim yaptığım 1298 Town buttonu birebir orijinal 1298 KO.exe kullanılarak yapılıyor. .dll ile KO.exe tarafına müdahale ediyorum ardından eğer o buttona basıldıysa ne yapılması gerektiğini belirtiyorum. Eğer ki town buttonuna basıldıysa clientin içindeki town fonksiyonunu çalıştır diyorum yani işlev vermiş oluyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

teşekkürler Özkan
-- mesaja ek olarak --

Hayır, örnek verdiğin exe (chatbar-infobar ayrık exe) içerisinde o fonksiyonaliteyi assembly yaması yaparak sağladım ben. Düşük versiyonlarda daha üst versiyonların exe dosyasını genellikle kullanamazsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...