Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
espandot

Neden 1299 değilde 18-19-20xx server kurma isteği?

Önerilen Mesajlar

Şimdi arkadaşlar çoğu kişi 1299'dan bahsederken çöplük olarak nitelendirmekte ve bu gün 1299 olarak homeko yada myko olarak hayatına başlayan tüm serverlar neredeyse alt yapısını tamamen üst sürümlere kaydırmaya başladılar, bunun sebebi 1299 fileslar üzerinde yapılacabileceklerin sınırlı olmasımı? yoksa 1299da aşırı yoğunlukta patlayan serverlarmı sebep? Mesela ne kadar doğrudur bilemem ancak 1299da bir serverin maximum user kapatesinin 1500 olduğundan bahsedilir, yani bu geçişlerin sebebi sadece kanat walkerıe gibi sebepler değildir diye düşünüyorum, örneğin yine bu ana başlık altında 20xx myko kurma hayallerinden bahsetmiş arkadaşlar muhtemelen kanat walkerıe gibi özellikleri devre dışı bırakıp orjinal 1299a hatta 1098 haritalarını uyarlamak ısteyeceklerdir. İşte tamda burada kafamda sorular oluşuyor, bunları 1299da yapmak daha basit, client editlemek kolay paylaşım o kadar çokki hiçbirşey bilmeden bile paylasılan quary kodlarla bır server yaratabılecek durumda iken insanlar neden 18xx-19xx-20xx altyapısını tercih ederek kendılerını zora sokuyorlar? Tartışma fitilini ben ateşledim konu hakkında bilgi sahibi abilerimiz kardeşlerimizde yorumlarını bırakırlarsa sevinirim.
Hepinizi öpüyorum Allaha emanet olun iyi forumlar güzel akşamlar ❤️

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam ben kendi adıma konuşmam gerekirse, 1299 tabi ki bilginiz var ise her şeyi yapmak mümkün ancak bu bilgiye sahip olmayan birisi olarak;
1-) Daha ayrıntılı ve Gelişmiş Quest Sistemi
2-) Eventlerin daha sağlıklı ve Çeşitli olması.
3-) Buy merchant olayının olması
4-) Peri, Pet, Genie gibi oyuna az zaman ayıranların farm yapma ya da exp kasmalarını kolaylaştıracak imkanların olması.
5-) Basit bir şey olsa da Cz rank tablosunun zaten kendi içerisinde yer alması
6-) Character Seal sisteminin yer alması
7-) Upgrade sisteminin (mid,low,high) çok daha sağlıklı bir biçimde çalışması.
8-) Oyun içi F10 ekranından çok çeşitli ayarların yapılabilmesi
9-) İtem kilitleme sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması.
10-) Premium sisteminde drop rate, level aralıklarında değişen exp arttırma oranlarının detaylı biçimde ayarlanabilmesi.
11-) Oyun içerisinde Clan Devretme, Clan NCS, Clan NTS işlemlerinin yanı sıra Repurchese(NPC ye satılan ya da çöpe atılan itemlerin geri alınabilmesi) sisteminin sağlıklı bir şekilde işlemesi.
12-) Grafiklerin(Skill efectlerinden bahsetmiyorum, kendim 1e1 myko olarak güncelledim zaten effectleri) karakterler, objeler, hava, toprak, tahta, su yun daha kaliteli olması 🙂
13-) Ekstradan bazı skillerin [archer 62/66, Mage lr 62 vb.] myko adına ekstradan hareketlilik ve güzellik getireceğini düşünmem.
14-) Piyasadaki kopyala yapıştırın dışına çıkma isteği ...........

Bunlar kendi adıma tercih etme sebeplerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Hocam ben kendi adıma konuşmam gerekirse, 1299 tabi ki bilginiz var ise her şeyi yapmak mümkün ancak bu bilgiye sahip olmayan birisi olarak;
1-) Daha ayrıntılı ve Gelişmiş Quest Sistemi
2-) Eventlerin daha sağlıklı ve Çeşitli olması.
3-) Buy merchant olayının olması
4-) Peri, Pet, Genie gibi oyuna az zaman ayıranların farm yapma ya da exp kasmalarını kolaylaştıracak imkanların olması.
5-) Basit bir şey olsa da Cz rank tablosunun zaten kendi içerisinde yer alması
6-) Character Seal sisteminin yer alması
7-) Upgrade sisteminin (mid,low,high) çok daha sağlıklı bir biçimde çalışması.
8-) Oyun içi F10 ekranından çok çeşitli ayarların yapılabilmesi
9-) İtem kilitleme sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması.
10-) Premium sisteminde drop rate, level aralıklarında değişen exp arttırma oranlarının detaylı biçimde ayarlanabilmesi.
11-) Oyun içerisinde Clan Devretme, Clan NCS, Clan NTS işlemlerinin yanı sıra Repurchese(NPC ye satılan ya da çöpe atılan itemlerin geri alınabilmesi) sisteminin sağlıklı bir şekilde işlemesi.
12-) Grafiklerin(Skill efectlerinden bahsetmiyorum, kendim 1e1 myko olarak güncelledim zaten effectleri) karakterler, objeler, hava, toprak, tahta, su yun daha kaliteli olması :)
13-) Ekstradan bazı skillerin [archer 62/66, Mage lr 62 vb.] myko adına ekstradan hareketlilik ve güzellik getireceğini düşünmem.
14-) Piyasadaki kopyala yapıştırın dışına çıkma isteği ...........

Bunlar kendi adıma tercih etme sebeplerim.

1298 de olmayanlardan bahsedilmiş ama istenilse hepsi 1298 versionuna yapılır.

1) Yapılır.
2) Yapıldı.
3) Biraz uğraş ister ama yapılır.
4) Yapılır.
5) Yapıldı.
6) Yapılır.
7) Upgrade sisteminin low middle high olması üst version ile alakası yok tamamen ITEM tablosu ile alakası var yani yapılır. (yapıldı)
8) Yapılır.
9) Yapıldı.
10) Switch Premium tarzı yani yeni version tarzı premium değiştirme yapıldı.
11) Yapıldı.
12) Bunda haklısın Directx versionu farkediyor ama ona yakın görüntü kalitesi sağlanır.
(Sebebi şu zamanında yaptığımız client dosyalarıyla resim çektiğimde üst version diyorlardı. EnbSeries Directx Hook kullandığında görüntü kalitesi düzeliyor.)
13) Yapıldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

1) Yapılır.
2) Yapıldı.
3) Biraz uğraş ister ama yapılır.
4) Yapılır.
5) Yapıldı.
6) Yapılır.
7) Upgrade sisteminin low middle high olması üst version ile alakası yok tamamen ITEM tablosu ile alakası var yani yapılır. (yapıldı)
😎 Yapılır.
9) Yapıldı.
10) Switch Premium tarzı yani yeni version tarzı premium değiştirme yapıldı.
11) Yapıldı.
12) Bunda haklısın Directx versionu farkediyor ama ona yakın görüntü kalitesi sağlanır.
(Sebebi şu zamanında yaptığımız client dosyalarıyla resim çektiğimde üst version diyorlardı. EnbSeries Directx Hook kullandığında görüntü kalitesi düzeliyor.)
13) Yapıldı.

Dediklerinizde haklısınız ama ilk mesajda da yazdığım gibi onu yapabilecek altyapıdaki insanlar için dedikleriniz çok daha mantıklı. Sonuçta her versiyon kendi içerisinde güzel. 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Peki KO tarihinde olmayan bir özelliğide eklemek mumkun mu ?
Şuan gelişim koko yaparsa bizde yaparız şeklinde exe nin kaynak kodları olmadıgı için durum böyle diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

Peki KO tarihinde olmayan bir özelliğide eklemek mumkun mu ?
Şuan gelişim koko yaparsa bizde yaparız şeklinde exe nin kaynak kodları olmadıgı için durum böyle diye biliyorum.

1298 üstünde olmayan şeyleri yapabiliyoruz.
Üst version içinde yapabilirsin istediğini sadece hayal gücünü kullan yeter.
(Abartmamak dışında tabi ki :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herseyin orjinali guzel. Ust versiyonlari alta uydurmak bana mantiksiz geliyor. Zaten ust versiyonlarda bu var niye bunu 1298 e uyarlamaya calisiyorsunuz ki olani daha sorunsuz hale getirsenize. Bence bu sadece fantazi ve gereksiz ayrica da zaman kaybi olarak goruyorum. Ama burdan yapilan emege saygisizlik gostermek gibi bir anlam cikmasin sonucta uyarlamak da zor onda da bir emek soz konusu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Allah herkese projelerinde standardın dışına çıkma cesareti ve bunu uygulama aptallığı versin.

Ben dediginize katilmiyorum,Yapabilecek imkan ve yapilabilirlik oldugu surece eklenecek herseyi siz isteyerek kendiniz ekliyorsaniz orjinalinden cok daha iyi olacaktir.
Benim her zaman dedigim bir sey var 10 sene oncede ROL takiliyordu simdide Rol takiliyor
Shard denilen item hala asasin ana silahlarindan degilmidir.
Usko nun , paraya donmesi +9 Shard bas torununa kadar miras birak mantigi degilmidir.
Ornegin oyunda devamliligi arttirmak icin ,itemlerde Soket sistemi olsa Low 1 Mid 2 High 3 Unique 4 sokete kadar acik gelebilse, o soketlere istedigim ozellikleri ekleyebilsen.

Burada takilmanin sebebi herkesin ortak hobisinin ko olmasi degilmi, hobinize sevdiginiz seyleri eklemenin kotu yani ne olabilir, Orjinallik iyi degildir, hatta bu ko icin hic iyi degildir.
1453 le beraber ne geldi dersek Rebirth diyelim Quest sistemi vardi ama gelistirildi.
Daha sonra ne geldi boyle oyunda ornegi olmayan seyler.
Krowaz ile Silahlara Skill sistemi geldi 3-4 senedir usko oynamadigim icin devaminda koklu degisik ne geldi bilmiyorum.

O yuzden KE den KO ya gecis ve bugune kadar gelen seyleri hesaba katarsak oyuna PUS itemi daha cok geldiyse bu orjinal iyidir mantigini curutur.
Bu gelistirme isini Mgame den direktif alan bir muhendis gibi calismak yerine , Acaba boyle bir sey eklebilirmi eklenirse nasil olurdu diye calismak arasinda ciddi fark var.
Burada tepkim sana veya bir baskasina degil , Mgame in hicbir sekilde gelistirmedigi bir oyunun Orjinali iyidir dusuncesinedir.
İyi gunler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Ben dediginize katilmiyorum,Yapabilecek imkan ve yapilabilirlik oldugu surece eklenecek herseyi siz isteyerek kendiniz ekliyorsaniz orjinalinden cok daha iyi olacaktir.
Benim her zaman dedigim bir sey var 10 sene oncede ROL takiliyordu simdide Rol takiliyor
Shard denilen item hala asasin ana silahlarindan degilmidir.
Usko nun , paraya donmesi +9 Shard bas torununa kadar miras birak mantigi degilmidir.
Ornegin oyunda devamliligi arttirmak icin ,itemlerde Soket sistemi olsa Low 1 Mid 2 High 3 Unique 4 sokete kadar acik gelebilse, o soketlere istedigim ozellikleri ekleyebilsen.

Burada takilmanin sebebi herkesin ortak hobisinin ko olmasi degilmi, hobinize sevdiginiz seyleri eklemenin kotu yani ne olabilir, Orjinallik iyi degildir, hatta bu ko icin hic iyi degildir.
1453 le beraber ne geldi dersek Rebirth diyelim Quest sistemi vardi ama gelistirildi.
Daha sonra ne geldi boyle oyunda ornegi olmayan seyler.
Krowaz ile Silahlara Skill sistemi geldi 3-4 senedir usko oynamadigim icin devaminda koklu degisik ne geldi bilmiyorum.

O yuzden KE den KO ya gecis ve bugune kadar gelen seyleri hesaba katarsak oyuna PUS itemi daha cok geldiyse bu orjinal iyidir mantigini curutur.
Bu gelistirme isini Mgame den direktif alan bir muhendis gibi calismak yerine , Acaba boyle bir sey eklebilirmi eklenirse nasil olurdu diye calismak arasinda ciddi fark var.
Burada tepkim sana veya bir baskasina degil , Mgame in hicbir sekilde gelistirmedigi bir oyunun Orjinali iyidir dusuncesinedir.
İyi gunler.

katılmıyorum deyip cümlede aktardığım düşüncenin paralelinde düşünceler aktarmışsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Her kuşak hangi zamanda oyundan zevk aldıysa biraz ona kayıyor bence.
1299 u orijinal oynayanlar şimdi iş güç çoluk çocuk derdinde. Geri kalan kısım zoraki 1299 oynuyordu. Şimdi istediklerini alıyorlar 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet, 1299 hepimiz seviyoruz. Bunun ana nedenleri hem oyunu çok bilmiyorduk hemde bu kadar devasa itemli karakterler, çabuk kasılmalar gibi etkenler yoktu. Bu da oyun içi canlılığı arttırıyordu. Temel olarak bizlerin istediği şeyler yine bunlar;

Fakat sunucu sahipleri ne yapıyor. v1534, 1886, 1975, 2045, 2083 ve çeşitli sürüm özelliklerini v1299 için uyarlıyorlar. E, kardeşim ben onları istesem zaten ilgili sürümü oynarım. Bu kısmı ayarlamak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...