Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
BORNTOKILL

Upgrade (+) basma problemi [Yardım]

Önerilen Mesajlar

ÖNCELİKLE SA HERKEZE SERVERIMDA UPGRADE TEK SIKINTIM /middle class itemleri low class kağıdıyla basılmasıdır high classlarla bir proglemim yoktur.
TEŞEKKÜR EDERİM

versiyonx1298

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
ÖNCELİKLE SA HERKEZE SERVERIMDA UPGRADE TEK SIKINTIM /middle class itemleri low class kağıdıyla basılmasıdır high classlarla bir proglemim yoktur.
TEŞEKKÜR EDERİM

versiyonx1298

Merhaba, bu sistemi arayan çok arkadaş var kendi yazmış olduğum upgrade sistemini paylaşacağım takipte kalınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eski bi Sitemdir bu Kardesim Ama low class oran düşüktür Middle class Scroll ile biraz yuksek basar Bu eski sistem dogrudur.
Forumda Kapagan Upgrade Sistemi Olmasi lazim kodlari girmeden oranları kendin ayarlaman gerekir sadece

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Onun girersem tüm ITEM tablolarını degiştrmem lazım ama benim sıkıntım yok sadece dediğim gibi middle class itemleri low classla basılmasını engellemek isityorum zaten % oranlarını tek tek ayarladım sadece engell lazım teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Onun girersem tüm ITEM tablolarını degiştrmem lazım ama benim sıkıntım yok sadece dediğim gibi middle class itemleri low classla basılmasını engellemek isityorum zaten % oranlarını tek tek ayarladım sadece engell lazım teşekkürler...

İşte varsak baksak ITEM_UPGRADE tablon ne haldedir. Düzeltemezsin onu. Bir kere middle class itemler low class scroll ile de basılabiliyorsa middle ve low class itemler birbirlerinden farklılaştırılmamıştır. Yani bu ne demek? Hem low hem middle class itemlerin num değerlerinin son 3 basamağı aynı demek, bunu değiştirmeden bu sorunu çözebilir misin? HAYIR ! ITEM tablosunda değişiklik yapmayayım ama middle class itemler low ile de basılmasın diye istekte bulunuyorsun, böyle bir şey mümkün değildir. Doğrudan benim veritabanımı kullanmaktan başka çaren yok. Oturup bu işi detaylı öğrendiğinde de benim vardığım code'lara kendin varmış olursun, başka bir yol yok.
-- mesaja ek olarak --
ITEM tablosundaki bütün low class itemlerin num değerlerinin son 3 basamağını middle ve high class itemlerin num değerlerinin son 3 basamağından farklı yapman gerekir. ITEM tablosunda "num" sütunu var ya, ondan bahsediyorum. Otur yap bakalım bütün low class itemlerini farklılaştırmayı ve bunlara uyumlu tbl'yi. Üşendikleri için zaten bunu yapmamışlar, ben üşenmedim yaptım. Bütün low class itemleri farklılaştırdığında bu ITEM_EXCHANGE tablonu da etkileyecek, abyss gem'den düşen low class itemler var. Bütün yaratık droplarını da etkileyecek, tekrar koyacaksın. Bunların hepsini ben yapmışım zaten. Oturup bütün bunları yaptığında benim yaptığım şeyi yapmış olacaksın, benim vardığım yere varmış olacaksın.
-- mesaja ek olarak --
Mesela low class itemlerin son 3 basamağı 700'lü sayılardan oluşacak, middle class itemlerin son 3 basamağı da 800'lü sayılardan oluşacak, high class itemlerin de son 3 basamağı 900'lü sayılardan oluşacak. Bu şekilde farklılaştırmadan itemlerin num değerlerinin son 3 basamağını imkansız, bilesin. He, bir de farklılaştırdın ya buna uyumlu tbl editlemen gerekir. Yetmez, bu durum bir sürü tablonu etkiler, onlara da el atman gerekir. Bu farklılaşmış sayılara göre de ITEM_UPGRADE tablosu hazırlaman gerekir. Niye itemlerin num değerlerinin son 3 basamağını farklılaştırıyoruz? Cevabını biliyorsun, ITEM_UPGRADE tablosu buna göre çalışır çünkü. Senin veritabanında durum nasıl şu an biliyor musun? Hem low hem middle class itemlerin num değerlerinin son 3 basamağı 100'lü sayılardan oluşuyor. High class itemler ise farklılaştırılmış, 700, 800 ya da 900'lü sayılardan oluşuyor olabilir, muhtemelen 700'lüdür. Bunu böyle yapan adam niye böyle yapmış? Üşengeçlik. :D
-- mesaja ek olarak --
Daha gelişmiş bir sistemi anlayıp, kavrayıp kullanmak yerine, buna direniyorsun. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Malaseff gelmiş olduğum konum artık çok geç sizin DB kurdum gördüm yani açıkcası hoşuma gitmedi.tek proglemim bu yapamazsam gerekirse bu şekilde bırakırda açarım serverı.ITEM_UPGRADE bakmak istrseniz teamw açarım buyrun bakın
-- mesaja ek olarak --
Şöylede birşey var sizin DB ITEM_UPGRADE aktarma yapıp datanın içinde itemexp degiştirdim npc olan itemler çekilmiyor sadece o sorunu halletsem sizin ITEM_UPGRADE tablonuzu kullanabilirm ama kesinlikle DB tamamen sıfırdan değiştirmem teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Malaseff gelmiş olduğum konum artık çok geç sizin DB kurdum gördüm yani açıkcası hoşuma gitmedi.tek proglemim bu yapamazsam gerekirse bu şekilde bırakırda açarım serverı.ITEM_UPGRADE bakmak istrseniz teamw açarım buyrun bakın
-- mesaja ek olarak --
Şöylede birşey var sizin DB ITEM_UPGRADE aktarma yapıp datanın içinde itemexp degiştirdim npc olan itemler çekilmiyor sadece o sorunu halletsem sizin ITEM_UPGRADE tablonuzu kullanabilirm ama kesinlikle DB tamamen sıfırdan değiştirmem teşekkürler

Neresini beğenmedin? Yaratık konumları ve yaratık özelliklerini mi?

Şimdi yapacağın şu. Benim database'imin ITEM ve ITEM_UPGRADE tablosunu kendi database'ine import/export et. Datanın içine aktarılacak dosyalar diye bir client eki var, onu da unutma. Link'i hemen aşağıya koyuyorum. Kullanıcılara da vereceksin bunu, ITEM tablosunda değişiklik yaptık ya, bu onun için. Bu client değişikliği olmadan itemler görünür olmaz. ITEM_EXCHANGE tablosunu da import/export et, mavi kutu, yeşil kutu ve abyss gem droplarıyla tekrar uğraşma.

Client değişikliği : Data'nın İçine Aktarılacaklar(Atılacaklar)

İtemlerin son 3 basamağında değişiklik yaptık ya, K_NPC tablosunda isellinggroup diye bir sütun var, bu sütun hangi npc'de ne satılacak bununla ilgili. Şimdi biz low ve middle itemleri ayrıştırdığımız için low ve middle itemleri aynı npc'den sattıramayız artık. 4 adet npc'den alınacak itemler, yani yeni npc ekleyeceksin Moradon'a. Bunun da code'unu koyuyorum.

insert into [K_NPC] values ('30001','Dr. Ichigaki [Weapons] {L}','12208','100','0','0','2','7','21','1','0','1','201701','50','100','300','30000','0','0','5000','130','130','1000','1500','2','5','1000','0','0','0','250','250','250','250','250','250','250','90','7','14','25','15000','30001','0','0','1');
insert into [K_NPC] values ('30002','Dr. Gero [Weapons] {M}','12208','100','0','0','2','7','21','1','0','1','201801','50','100','300','30000','0','0','5000','130','130','1000','1500','2','5','1000','0','0','0','250','250','250','250','250','250','250','90','7','14','25','15000','30002','0','0','1');
insert into [K_NPC] values ('30003','Dr. Kochin [Armors] {L}','12208','100','0','0','1','1','21','1','0','1','202701','50','100','300','30000','0','0','5000','130','130','1000','1500','2','5','1000','0','0','0','250','250','250','250','250','250','250','90','7','14','25','15000','30003','0','0','1');
insert into [K_NPC] values ('30004','Dr. Wheelo [Armors] {M}','12208','100','0','0','1','1','21','1','0','1','202801','50','100','300','30000','0','0','5000','130','130','1000','1500','2','5','1000','0','0','0','250','250','250','250','250','250','250','90','7','14','25','15000','30004','0','0','1');

insert into [K_NPCPOS] values ('21','30001','100','0','0','0','0','402','363','402','363','402','363','402','363','1','30','-120','0','NULL');
insert into [K_NPCPOS] values ('21','30002','100','0','0','0','0','402','367','402','367','402','367','402','367','1','30','-120','0','NULL');
insert into [K_NPCPOS] values ('21','30003','100','0','0','0','0','402','371','402','371','402','371','402','371','1','30','-120','0','NULL');
insert into [K_NPCPOS] values ('21','30004','100','0','0','0','0','402','375','402','375','402','375','402','375','1','30','-120','0','NULL');

--

Moradon'da bu npc'ler, itemleri bunlardan çekebilirsin sorunsuz. Hangi npc'den ne çekileceği de adından belli. Örneğin : Dr. Wheelo [Armors] {M} : Bundan kıyafetleri çekebilirsin, parantez içinde de M diyor, yani middle kıyafetleri çekebilirsin bu npc'den. Nedir middle kıyafetler? Plate'ler middle class'tır, altı low class'tır. Low kıyafetler hangisinden çekilecek bu durumda? Dr. Kochin [Armors] {L}, parantez içinde koskoca L yazıyor. Middle silahlar(Horn Crossbow ve Plate Shield) hangi npc'den alınacak? Dr. Gero [Weapons] {M}, Weapons diyor parantez içinde, weapons ne demek? Silahlar demek, öbür parantezde de kocaman M harfi var, yani middle'ın m'si.

Bu kadar.

ITEM, ITEM_UPGRADE ve ITEM_EXCHANGE tablolarını import/export edeceksin, verdiğim code ile npc'leri Moradon'a yerleştirmiş olacaksın, bir de tbl eki var, onu da verdiğim link'ten indirip client'e atacaksın, bitti gitti.

Yeni eklediğimiz npc'ler Moradon'un neresinde? Şurasında : https://hizliresim.com/4PDdJp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eski npc'den gidip itemleri çekmeyi denedin, olmadı herhalde. Sorsaydın keşke.
-- mesaja ek olarak --
Yaratık droplarına el atmayı unutma, şimdi bütün sıradan item barındıran item grupları olsun, yaratık dropları olsun yeni ITEM tablomuzla çelişki içinde. Madem yaratıkları ve droplarını beğenmedin droplara kendin el atacaksın. K_MONSTER_ITEM ve MAKE_ITEM_GROUP sende. Kolay gelsin.
-- mesaja ek olarak --
Upgrade oranlarını da değiştirmek istersen benim malum forumdaki "Tüm ITEM_UPGRADE Tablosunu Düzenleme" konuma gidersin, kavrarsın o konuyu, code'ları derinlemesine anlarsın, değiştirirsin. Soru sorabilirsin, yardımcı olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O ebenezer'lik bir durum. Hangi itemin npc'de satılacağını gömülü. Bazı server dosyaları bilgiyi database'ten çekip ona göre görüntü verirken bazısında böyle kilitli, hile olmasın diye. Benlik bir durum değil yani, server dosyalarında yapılması gereken bir düzenleme. Çok da büyütülecek bir sorun değil. Alışırlar.
-- mesaja ek olarak --
Şekilden çok esas önemli zaten. Ayarlatabilirsin belki server dosyalarını satın aldığın kuruma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Peki bu npc itemleri alıp orjinal wepons yada Armors npc koyma imkanız varmı yani 2 npc olucak birisi wepons birisi armor

Tek npc'den satım imkansız. Farklılaştırma yaptık, 2 farklı durum var ama tek isellinggroup sütunu var. Biri çıkar 2 isellinggroup değerini tek npc'den okuyacak şekilde server files yaparsa olabilir ancak. Hatasız low-middle ayrımı ancak bu şekilde oluyor. Bu mesele üzerinde de çok düşündüm, yapacak bir şey yok. Düşünmedim değil yani. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

acaba şöyle bişey yapabilirmisin databasede item kısmından low class ile basılmasını istediğin itemin item class stunu ile oynayarak sadece low clas upg kağıdı ile basılabilir hale getirebilirmisin
1 low class
2 middle class
3 high class ve blessed
4 Rebirth Scroll ve Reverse Item Strengthen Scroll
diye gidiyor ya o bakımdan dedim
ama şöyle bir sorunla karşılaşabilirsin çoğu itemin upg. tablosunda basım satırları yoktur bunların hepsi basımlarını kalıp olan başka satırlardan alır mesela sonu 1001 yada 5001 ile biten itemlerin bazıları aynı kalıptan upgrade olurlar bu sorunu aşarsan ki oda komple upgrade tablosu yapmak gibi bişey olur ama en azından item numaraları item_exchange item selling gibi şeyleri hiç bozmamış olursun item numaraları aynı kalır...
kapagan saygı duyulacak bir iş yapmış herkesin harcı değil ben şuan ki halimle item.org taki bütün itemlerin sadece +0 +1 ve rebirth +1 lerinin olduğu bir listem olsun hepsinin upgradesini en fazla 1 haftada çıkartırım tabi item tablomda eksik item ve numaraları yoksa...
-- mesaja ek olarak --
dostum bu işlerde yeniyim çok bilmişlik taslamak istemem umarım sorununu doğru anlamışımdır az önce herhangi bir itemde deneme yaptım item class stununu 1 yapınca sadece low class 2 yapınca low class ile basmıyor ve middle dan blesseda kadar basabiliyor 3 yapınca ise low ve middle class basmıyor high class ile blesseda kadar basılabiliyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
O ebenezer'lik bir durum. Hangi itemin npc'de satılacağını gömülü. Bazı server dosyaları bilgiyi database'ten çekip ona göre görüntü verirken bazısında böyle kilitli, hile olmasın diye. Benlik bir durum değil yani, server dosyalarında yapılması gereken bir düzenleme. Çok da büyütülecek bir sorun değil. Alışırlar.
-- mesaja ek olarak --
Şekilden çok esas önemli zaten. Ayarlatabilirsin belki server dosyalarını satın aldığın kuruma.

Merhaba, yukarıda renkli olarak belirtmiş olduğum kısıma ne yazıkki katılmıyorum çünkü zaten görüntüyü SOACS kullanırken atmışsınız, öyle bir durum söz konusu bile olamaz Npc 'de görünmesinin ebenezer ile alakası yoktur, Db deki "Sellinggroup" ve item_org_us.tbl son satırdaki sellinggroup sütunlarının çakışmasından dolayı olmaktadır, bu konuyla alakalı yarın paylaşım yapacağım takipte kalırsanız tüm herşeyi sorunsuz olarak anlatıp paylaşımını yapacağım, buna Ayrı ve birleşik olarak itemleri tek bir NPC'de satmakta dahil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
acaba şöyle bişey yapabilirmisin databasede item kısmından low class ile basılmasını istediğin itemin item class stunu ile oynayarak sadece low clas upg kağıdı ile basılabilir hale getirebilirmisin
1 low class
2 middle class
3 high class ve blessed
4 Rebirth Scroll ve Reverse Item Strengthen Scroll
diye gidiyor ya o bakımdan dedim
ama şöyle bir sorunla karşılaşabilirsin çoğu itemin upg. tablosunda basım satırları yoktur bunların hepsi basımlarını kalıp olan başka satırlardan alır mesela sonu 1001 yada 5001 ile biten itemlerin bazıları aynı kalıptan upgrade olurlar bu sorunu aşarsan ki oda komple upgrade tablosu yapmak gibi bişey olur ama en azından item numaraları item_exchange item selling gibi şeyleri hiç bozmamış olursun item numaraları aynı kalır...
kapagan saygı duyulacak bir iş yapmış herkesin harcı değil ben şuan ki halimle item.org taki bütün itemlerin sadece +0 +1 ve rebirth +1 lerinin olduğu bir listem olsun hepsinin upgradesini en fazla 1 haftada çıkartırım tabi item tablomda eksik item ve numaraları yoksa...
-- mesaja ek olarak --
dostum bu işlerde yeniyim çok bilmişlik taslamak istemem umarım sorununu doğru anlamışımdır az önce herhangi bir itemde deneme yaptım item class stununu 1 yapınca sadece low class 2 yapınca low class ile basmıyor ve middle dan blesseda kadar basabiliyor 3 yapınca ise low ve middle class basmıyor high class ile blesseda kadar basılabiliyor...

Bu dediğin sırf tbl'den yapılan bir şey mi? Sırf tbl değişikliği ise hem tbl'ye güvenemeyiz hem sağlıklı bir ITEM_UPGRADE tablosu elde edemeyiz. ITEM tablosundan oluyor diyelim. Bu sefer sağlıklı bir ITEM_UPGRADE tablosu gene olmaz. Num değerlerinin son 3 basamağının farklılaştırılmadığı/ayrıştırılmadığı bir basım sistemi güvenilir olmaz. Benim düşüncem bu yönde.
-- mesaja ek olarak --
Alıntı

Merhaba, yukarıda renkli olarak belirtmiş olduğum kısıma ne yazıkki katılmıyorum çünkü zaten görüntüyü SOACS kullanırken atmışsınız, öyle bir durum söz konusu bile olamaz Npc 'de görünmesinin ebenezer ile alakası yoktur, Db deki "Sellinggroup" ve item_org_us.tbl son satırdaki sellinggroup sütunlarının çakışmasından dolayı olmaktadır, bu konuyla alakalı yarın paylaşım yapacağım takipte kalırsanız tüm herşeyi sorunsuz olarak anlatıp paylaşımını yapacağım, buna Ayrı ve birleşik olarak itemleri tek bir NPC'de satmakta dahil.

Buyrun hocam bekliyorum. Code'larım piyasada mevcuttur. O code'lar üzerinden hem low hem middle class item'leri tek npc'den sattırabilecek bir yol bulursanır, paylaşın, bundan ben de yararlanırım, müteşekkir olurum. Ama low ve middle item'lerin num değerlerinin son 3 basamağını ayrıştırmamışsınız, basım tablosu muammalarla dolu, bu şekilde olursa bir anlamı yok benim açımdan. Benim code'larımda low class itemlerin ITEM tablosundaki num değerlerinin son 3 basamağı 700'lü sayılardan oluşuyor, middle class itemlerde bu durum 800, high class itemlerde ise 900'dür. Bu şekilde bir ayrıştırmanın olmadığı bir ITEM tablosuna dayanan bir ITEM_UPGRADE tablosunun benim için kıymeti yok, bunu baştan belirteyim.

Sırf tbl sorunu ise paylaşırsanız da çok memnun olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Soacs v7 ile açtığımda npc'nin görüntüsü o şekildedir. Soacs v33 ile açtığımda ise npc'de çok daha farklı itemler var, shell'ler, chitin'ler, high class itemler vs. Database değişmedi, client değişmedi. Değişen şey kullandığım server dosyaları. Ama bilmediğim, göremediğim bir durum varsa aydınlatın beni. Ben bundan memnun olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
TEŞEKKÜR EDERİM

versiyonx1298

Uzun sürebilir ama tek tek kontrol edeceksin o itemleri(Bir arkadaşım bu şekilde yaptı)
1298 için başka bir çözüm yolu bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...