Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
RAMBO

19xx altyapısına Myko Moradon Ekleme

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi yapmak istediğim 19xx altyapısına eski moradonu ekleyebilmek.

1. Eski moradon'a ait moradon.smd dosyasını MAP klasörüne attım.
2. Eski moradon'a ait moradon.dxt,ens,evtsub,flag,gev,gfo,glo,gmd,gtd,opd,opdext,opdsub,tct ve tlt dosyalarını Client içerisindeki Zones klasörüne attım.
3. Database tarafında ZONE_INFO tablosuna gerekli kodu yazdım. (Eskisini kaldırdım.)
4. Database tarafında START_POSITION tablosuna gerekli kodu yazdım. (Eskisini kaldırdım.)

Oyuna girerken Loading Terrain kısmında client patlıyor. @ PENTAGRAM ile konuşma sonucum da tahmin ettiğim gibi .Exe'den kaynaklandığı kanaatine vardık. Altyapı yeni olduğundan ekstra ekli olan veriler var sanırım. Exe zaten unpackli durumda. Ama ne ile nasıl bakacağım konusunda fikrim yok. Exenin sürümü 1975.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan (@ OzkanOzdemir) görüşlerini bekliyorum. Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
1) SMD dosyasının client taraflı herhangi bir işlevi yoktur.
3) ZONE_INFO tablosunun client taraflı herhangi bir işlevi yoktur.
4) START_POSITION tablosunun client taraflı herhangi bir işlevi yoktur.
2) Client taraflı dosya uyarlama dediğimiz sistem birebir paket yapısı gibidir hiç bir farkı yoktur. Kafadan sallama bir örnek vereyim paket yapısı nasıldır?

1298 versionunda WIZ_MYINFO paketinde InventorySlot sayısı 42 tanedir. 2153 versionunda WIZ_MYINFO paketinde InventorySlot sayısı 75 tanedir. Şimdi söyle bir bakalım arada kaç tane slot fark varsa bu dosya yapısında da böyledir.

Client taraflı dosya yapısında ise olay şudur üst version da örnek verelim .opdsub dosyası ne işe yarar?

OPDSUB harita üzerinde effectlerin bulunduğu dosyadır. 1298 versionunda ilk 4 byte harita içerisindeki object count olarak geçer ama üst versionda ilk 4 byte boş bölümdür. 2153 versionunda object count ikinci 4 byte değerine gelmektedir. Burada yapman gereken 1298 dosyasının başına 4 byte ekleyip boş değer vermen.

Clientin 1081 kaynak kodları içerisinde harita dosyalarının okuma sırasına bakabilirsiniz. 1298 ve 2153 arasındaki farklılıkları da böylelikle algılayabilirsiniz.

Not : Sorun KO.exe taraflı değil dosyaların yapısında sıkıntı olmasından kaynaklanıyor. KO.exe dosyayı okumaya çalıştığında yanlış değerler ile karşılaştığından yani okuma sırası kaydığından hata verip patlıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...