Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
YigitHanSen

Yeni bilgisayarım için önerisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum benim için şuan da önemli olan işlemci ekran kartı ram ve ana kart önerileride bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. :D

Qp7zMy.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Verdiğin sistemde bir tek anakart kötü kalıyor geri kalan hepsi genellikle iyi ama daha iyileri de olabilir senin tercihin sonuçta bende buna yakın bir sistem kullanıyorum.
3200 mhz alabilirsin anakartı 2400 mhz bana göre az.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

8.nesiller gelecek bence onlardan alman daha mantıklı olur. Ayrıca i5 8700K'nın i7 7700K'dan daha performanslı olduğunu söylüyorlar. Yada Ryzen serilerine bakabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ekran kartını değiştirmeni tavsiye ederim. MSI RX 580 de yapabilirsin ama ekran kartına ayıracağın bütçeyi biraz daha yükseltmen gerekebilir. Oyun manyağı değilsen bütçeyi yükseltmesende olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Intel yerine @ PENTAGRAM in da dedigi gibi Amd Ryzen düşünebilirsin fiyat acisindan da kârın olur bir de ekran kartini 128 bit yerine en az 256 bit düşünmeni tavsiye ederim.
Gecen ay hepsiburada da kdv indirimi varken bir arkadasima topladik 3.500 tl civarı (islemci anakart ram ekran karti kasa ) amd ryzen islemci msi ryzen anakart 256 bit 4 gb ddr5 ekran karti gayet hizli ve stabil bir kasa oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Bende ddr4 sistem toplamayı düşünüyorum, tercihimi ryzen den yana kullanacağım.

neden bilmiyorum ama sadece ilk aldığım bilgisayarım AMD işlemciydi sonrasında hep tercihim INTEL olmuştu şimdi tekrar AMD kullanmak tuhaf olacak sanırım :) sonuç olarak önemli olan performans odaklı olan :F

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
neden bilmiyorum ama sadece ilk aldığım bilgisayarım AMD işlemciydi sonrasında hep tercihim INTEL olmuştu şimdi tekrar AMD kullanmak tuhaf olacak sanırım :) sonuç olarak önemli olan performans odaklı olan :F

Şimdi burada en önemli unsur şu bence, öncelikle neye ihtiyacın var? yani sistemden beklentin nedir? Yazılım, grafik, render için kullanacağım dersen ve bütçende iyi durumdaysa intelden şaşmamanı tavsiye ederim ve zaten intel kullanıyormuşsun, ama ben oyun oynayacağım dersen Ryzen toplamanı tavsiye ederim şuanki bütçenin 4/3ü kadarıyla toplarsın ve cebine birazda harçlık kalır :) tabi karar senin ama tavsiyem şudur acele etme iyice araştır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bilgisayarımda oynadığım tek oyun KnightOnLine oldu farklı bir oyun hiç bir zaman yüklemedim böyle geldim böyle giderim :) ama dediğin gibi artık yazılım grafik ve render olarak kullanmayı planlıyorum bunu zaten özeldende konuşmuştuk hatırladığım kadarıyla abi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
bilgisayarımda oynadığım tek oyun KnightOnLine oldu farklı bir oyun hiç bir zaman yüklemedim böyle geldim böyle giderim :) ama dediğin gibi artık yazılım grafik ve render olarak kullanmayı planlıyorum bunu zaten özeldende konuşmuştuk hatırladığım kadarıyla abi :D

Evet hatırladım kusura bakma :) sen intele devam et ama anakart olarak
"MSI Z270 TOMAHAWK Intel Z270 3800MHz (OC) DDR4 Soket 1151 ATX" öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O anakarta o işlemci olmaz k serisi almışsın anakart z(z170,z270) serisi olmalı.
Oyun için konuşursak şuanki oyunlara göre genelde intel önde çünkü tek çekirdek performansı daha iyi ryzenlere göre ama grafik,render vs ile uğrasıyorsun ryzen almalısın çok çekirdeğin faydasını görürsün .
Ben oyun odaklı aldım sistemi ama yazılımda gelecekte ön planda olacağı için amd r5 1600 ve gtx 1070 aldım. işlemcim intel 7600k olsaydı 5-20 fps arası daha fazla fps alırdım oyunlarda.Şunu sorabilirsin peki neden intel değilde amd aldın amd 2020 ye kadar soketi destekleyecek yani sadece işlemci değiştirerek sistemi güncelleyebileceğim tabi buna göre diğer bileşenleri de alabileceğimin en iyisini aldım ryzende ramler önemli bu yüzden 3200 mhz ram aldım.
Sonuç olarak oyun odaklı alacaksan intel 8. nesili bekleyebileceksen bekle intel al.
Grafik render vs. için çekirdek sayısı önemli bu yüzden ryzen daha iyi sonuç verir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...