Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
IMOTEB

karakter seçme sorunu

Önerilen Mesajlar

selam arkadaşlar v21 üzerinde çalısmalar yapıyorum fakat bir sorunum var
karakter seçme sorunu yasıyorum karakteri seçiyorum isim yazıyorum fakat karakter ortada yok neyden kaynaklana bilir nasıl düzeltmem gerekli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

SOURCEDE CREATE_NEW_CHAR diye arat procüdürünü karşılaştır gönderidği verilerle eğer uyuşuyorsa büyük ihtimalle source kaynaklı ben sourceden yaptım hatalara bakarak outputtan hatalara bakabilirsin yada GameServer.ini'den

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

SOURCEDE CREATE_NEW_CHAR procüdürünü karşılaştırdım aynı sıkıntı yok 2 si arasında fark yok ta GameServer.ini'den demisin source kısmındakimi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
SOURCEDE CREATE_NEW_CHAR procüdürünü karşılaştırdım aynı sıkıntı yok 2 si arasında fark yok ta GameServer.ini'den demisin source kısmındakimi?

Öncelikle şöyle yap sourceni Visual Studio üzerinden çalıştır outputtan verdiği hataya bak. Büyük ihtimal bir hata verecektir vermemesi imkansız gibi. Verdiği hatayı buraya yaz yada GameServer.ini değil yanlış yazmışım log kısmından bak hata varmı buraya yaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Oyuna girdiğinde normalde önceden açılmış karakterlerin karakter seçme ekranına gelmiyor ise sorunun WIZ_ALLCHAR_INFO_REQ paketi üst versionda değişti onun için aşağıdaki konudan gerekli incelemeyip yapıp düzeltebilirsin.

[2153] [0x0C] WIZ_ALLCHAR_INFO_REQ

Eğer ki sorun sadece yeni karakter oluşturduğunda gerçekleşiyorsa;
Server dosyalarının çalıştırdığı prosedür parametreleriyle senin SQL üzerinde bulunan prosedürünün parametreleri uyuşmuyor demektir yada böyle bir prosedür bulunmuyor demektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neyi alakısı var sexyv2 mi kullanıyorsun bende öyle sorun vardı düzeltmişdim..

@ CerfiN

Eğer yeni oluştururken boş geliyorsa eğer 0 level gözklüyorsa.

void CDBAgent::LoadCharInfo(string & strCharID, ByteBuffer & result)

burası sorun.. Kontrol etmesi gerekiyor.

if (!dbCommand->Execute(_T("SELECT Race, Class, HairRGB, [Level], Face, Zone, strItem, strItemTime FROM USERDATA WHERE strUserID = ?")))

strItemTime yok diyorsa paketini Eklemek gerekiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, böyle konular açarken, konu ile alakalı fonksiyon ve prosedürleri, hata mesajlarını da konunuza ekleyin ki, hata nerde görebilelim. 'ee, benim charlarım gelmiyo da admin abey nedendir ki acaba ehehe?' derseniz, konu gereksiz yere uzar. Doktor bey hastayım diyorsun, nerenin ağrıdığını söylemiyorsun.

Konu açarken çıkan duyuru mesajında bu olaydan özellikle bahsettiğim halde hala ısrarla konularınıza gerekli bilgileri eklemiyorsunuz. Piyasadaki bütün kaynak kodları, veritabanları birebir aynı olsa, tamam diyeceğim kopyası bende de var açayım bakayım. Fakat böyle bir durum söz konusu değil. Herkesin uğraştığı versiyon, kaynak kodları herşey farklı.

Bu konuda biraz anlayışlı olun ki, sorununuza daha iyi yardım edebilelim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...