Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
byxox

Monster'ler hakkında birkaç soru

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar

1- Serverdaki tüm canavarlar , guardlar vs hepsı yürüyerek değil atlayarak hareket edıyor. Başka db lere gırdıgımde moblar yürüyor bunun ıcın tam nereye bakmalıyım yol gosterebılırmısınız

2- elimdeki bazı db lerde cz deki boss sayısı fazla belırlı noktalara bosslar koyulmuş. Databasedeki Monster_ ile baslayan tabloları kendı db me aktardım fakat o bosslar benım cz ye gelmedi db de başka tabloyumu eklemelıyım yardımcı olabılırmısınız

tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

K_MONSTER - Yaratık özellikleri
K_NPC - Npc özellikleri
K_NPCPOS - Npc spawn koordinatları, hareket kutusu, path, hareket çeşidi, spawn türü

Bu üç tabloyu aktarman lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
K_NPC - Npc özellikleri
K_NPCPOS - Npc spawn koordinatları, hareket kutusu, path, hareket çeşidi, spawn türü

Hemen deniyorum teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
K_NPC - Npc özellikleri

merhabalar

dedıgın tabloları kontrol ettım ve yenı boss lar yenı konumlar hepsını ekledım problemsız tesekkurler

Fakat mesela atros un hareket etme yöntemını degıstıremedım yuruyerek gezınmıyor etrafında atlama yapıyor hangı stunu kontrol etmelıyım acaba

tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer source da bi sorun yoksa db k_npc ve k_monster gibi tablolarda ki speed kısımlarında ki değerleri değiştirerek hızlarını ayarlayabilirsin. Eğer source da sorun varsa ai
pc.cpp deki bazı fonksiyonları elden geçirmen gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Eğer source da bi sorun yoksa db k_npc ve k_monster gibi tablolarda ki speed kısımlarında ki değerleri değiştirerek hızlarını ayarlayabilirsin. Eğer source da sorun varsa ai
pc.cpp deki bazı fonksiyonları elden geçirmen gerek.

kardesım selam

speed kısımlarındakı degerlerı kontrol ettım sspeed1 2 sspeed2 7 degerler normal gorunuyor npc.cpp dekı fonksyonlara baktım baya detaylı ozellıkle bakabılecegım bır fonksyon varmıdır ona bakayım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
kardesım selam

speed kısımlarındakı degerlerı kontrol ettım sspeed1 2 sspeed2 7 degerler normal gorunuyor npc.cpp dekı fonksyonlara baktım baya detaylı ozellıkle bakabılecegım bır fonksyon varmıdır ona bakayım

Bütün npc monster fonksiyonları npc.cpp de yer alıyor. Tracing, Moving, Attack gibi fonksiyonlara bakarak düzenlemeler yapabilirsin. Örnek olarak SexyKO dosyalarını alabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
K_NPC - Npc özellikleri

tabloları aktarması biseyi farkettirmez adam diyorki monsterlar sanki atlayarak gidiyor demiş bunun tablo ile baglantısı yok sorun src tarafında SendMoveResult
ile alakalı girilen degerleri yanlıs o yuzden mob ların bi anda ısınlanmıs gibi koordinata gidiyo gorunmesi normal.

Alıntı
merhabalar

dedıgın tabloları kontrol ettım ve yenı boss lar yenı konumlar hepsını ekledım problemsız tesekkurler

Fakat mesela atros un hareket etme yöntemını degıstıremedım yuruyerek gezınmıyor etrafında atlama yapıyor hangı stunu kontrol etmelıyım acaba

tesekkurler

src unu ac SendMoveResult olarak arattır yada src icersinde Npc.cpp yi ac altta verdiklerimi arat
time_t CNpc::NpcBack()

time_t CNpc::NpcMoving()

time_t CNpc::NpcTracing()

bu paketlerin icersinde

SendMoveResult(m_fPrevX, m_fPrevY, m_fPrevZ, (float)m_sSpeed / 1000);

benzeri 3 tane yer bulacaksın sendekileri sil yerine verdigimi ekle build al oyuna gir duzeldigini goreceksin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
tabloları aktarması biseyi farkettirmez adam diyorki monsterlar sanki atlayarak gidiyor demiş bunun tablo ile baglantısı yok sorun src tarafında SendMoveResult
ile alakalı girilen degerleri yanlıs o yuzden mob ların bi anda ısınlanmıs gibi koordinata gidiyo gorunmesi normal.

src unu ac SendMoveResult olarak arattır yada src icersinde Npc.cpp yi ac altta verdiklerimi arat
time_t CNpc::NpcBack()

time_t CNpc::NpcMoving()

time_t CNpc::NpcTracing()

bu paketlerin icersinde

SendMoveResult(m_fPrevX, m_fPrevY, m_fPrevZ, (float)m_sSpeed / 1000);

benzeri 3 tane yer bulacaksın sendekileri sil yerine verdigimi ekle build al oyuna gir duzeldigini goreceksin.

Postun şu kısmını okumadın galiba?

Alıntı

elimdeki bazı db lerde cz deki boss sayısı fazla belırlı noktalara bosslar koyulmuş. Databasedeki Monster_ ile baslayan tabloları kendı db me aktardım fakat o bosslar benım cz ye gelmedi db de başka tabloyumu eklemelıyım yardımcı olabılırmısınız

Yaş geçince bunama mı başladı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

olabilir bunamısımdır ama adamın anlattıgı atros vs sanki atlarayak giriyoer gorunuyos sorununun cozumu budur.

hem bunamakta guzeldir bilmedigimiz seyleri bunamıs insanlardan ogrenebiliriz

selametle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
olabilir bunamısımdır ama adamın anlattıgı atros vs sanki atlarayak giriyoer gorunuyos sorununun cozumu budur.

hem bunamakta guzeldir bilmedigimiz seyleri bunamıs insanlardan ogrenebiliriz

selametle.

Ulan denyo(*afedersiniz, haketti), adam 2 tane soru sormuş, ben 2. sini cevapladım, sen 1.sini cevaplamışsın, bana gelmiş diyorsun "adamın sorduğu şeyin senin verdiğin cevapla alakası yok". Zorla kaşınma arkadaşım, bak geçen sefer de bu yüzden ban yedin, insanı çileden çıkartma. Şu saçma sapan, insanları eleştirerek kendini yüceltmeye çalışmaların, daha da çok seni aşağıya çekiyor farkında değilsin.

Herhangi bir konuda, bir daha bu şekilde insanlara sataştığını görmek istemiyorum.

Selametle (*!)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Ulan denyo(*afedersiniz, haketti), adam 2 tane soru sormuş, ben 2. sini cevapladım, sen 1.sini cevaplamışsın, bana gelmiş diyorsun "adamın sorduğu şeyin senin verdiğin cevapla alakası yok". Zorla kaşınma arkadaşım, bak geçen sefer de bu yüzden ban yedin, insanı çileden çıkartma. Şu saçma sapan, insanları eleştirerek kendini yüceltmeye çalışmaların, daha da çok seni aşağıya çekiyor farkında değilsin.

Herhangi bir konuda, bir daha bu şekilde insanlara sataştığını görmek istemiyorum.

Selametle (*!)

Warning, küfür ahead.
Spoiler

Ulan serefiniz siktimin pici sen once uslubuna bak amina soktugumun sersem sikin tohumu senin 7 sulaleni ust uste koyar ustunde horon teperim ibinenin evladi
Baba tacizi goren zavalli sizofen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

arkadaş cocukca hareketlerde bulunmuş kufur vs hıc yakısmamıs arkadasa heralde yaşı kucuk sende gerekenı yapmssın.

Arkadasın dedıklerını npc.cpp ye uyguladım sorun duzeldı emegınıze saglık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...