Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
IMOTEB

mobların hızlı koşma sorunu

Önerilen Mesajlar

selam arkadaşlar 1453 versiyonunda ve diger versiyonlarda mobların hızlı koşma sorununu bir türlü çözmedim çözebilen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi acaba sorunu nasıl ve nerden düzeltmem lazım detaylı olarak anlatırsanız çok sevinmiş olucam cümletten kolay gelsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
selam arkadaşlar 1453 versiyonunda ve diger versiyonlarda mobların hızlı koşma sorununu bir türlü çözmedim çözebilen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi acaba sorunu nasıl ve nerden düzeltmem lazım detaylı olarak anlatırsanız çok sevinmiş olucam cümletten kolay gelsin

Bunun birkaç sebebi olabilir,

1-) Veritabanındaki ayarlanmış NPC hız değerlerinde bir sıkıntı olabilir. v1397 Linux NPC tablolarıyla karşılaştırma yapıp kontrol edebilirsin.

2-) Server dosyası taraflı problem olabilir. NPC'nin move paketi 'hareket tamamlandıktan' sonra gönderiliyor olabilir, veya başlangıç-bitiş koordinatına göre hız belirleme yoktur. Oyun mekaniğinde NPC hareketleri 1 saniyelik periyotlarla planlanır. Herhangi bir NPC'yi göz önünde bulundurursak, taban hızı 4.5 birim olsun. Hareket etmek istediği iki nokta arasındaki mesafe 2 birim ise, bu NPC mesafeyi yine de 4.5 birim hızla kat edecektir. Asıl yapmak istediğin şey, mesafenin hareket hızından düşük olduğu durumlarda hızı değil, mesafeyi kullanmak.

3-) Server dosyasında kullanılan hız değeri yanlış hesaplanıyor olabilir.

Bu üç olasılığı da incelemeni öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...