KO Developers

Go Back   KO Developers > Forum Genel > Duyurular


Duyurular Forumumuz hakkında duyuruların paylaşıldığı üyelerimizi ilgilendiren bölüm.


Beğeni Geçmişi35Beğeniler

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 05 Ağustos 2017, 23:12  
KODevelopers Nedir?
OzkanOzdemir OzkanOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır 05 Ağustos 2017, 23:12

Merhaba, bu konu içerisinde forum ortamımızın nasıl bi yer olduğundan, PVP ortamının ve insanların nasıl olduğundan, PVP ortamındaki dosyalardan, bizim kim olduğumuzdan uzun uzun bahsedeceğim. Bu konuyu her üyenin sonuna kadar okumasını istiyorum yoksa sonra yaşanacak durumlarda ben bilmiyordum etmiyordum denilmesin.

Öncelikle biz kimiz, yönetici yani bu forumu açma gereği duyan insanlar kimlerdir ve neden bu forumu açtık?
Biz yıllardır bu piyasa içerisinde olan sıfırdan kendi çabalarınla buraya gelmiş ve kendini geliştirmiş insanlarız. Biz Neronlineworld zamanı birbiri ile tanışmış ve zamanla birbirinin güvenini kazanmış arkadaşlarız. Zaten arkadaş dediğin şey bundan ibarettir karşıdaki kişinin güvenini, saygısını kazanmış isen arkadaş gözünle bakarsın. Güven meselesinden neden bahsediyorum bu ortamda yani PVP ortamında hiç bir yerde göremeyeceğiniz güven eksikliğini yaşıyorsunuz. Sebebi ise bazı çürük yumurtaların milletin emeğini, hakkını, parasını çaldığı için güven konusunda çok dikkat ediyorsunuz. Biz zamanında öyle bir arkadaşlık kurmuşuz ki hiç birimizde böyle bir olay mevcut değildir. Onun için adımızı başka yerlerde öyle dolandırıcı, dosya satıyor olarak göremezsiniz.

Forumun açılma amacına gelirsek ortamı az çok herkes biliyor nasıl insanlarla dolu olduğunu görüyorsunuz. Benim gözlerim milyarlar içinde yüzerken 100 TL için kusura bakmayın da "şerefini satacak" insanlar gördü bu ortamda. Neronlineworld dağıldıktan uzun bir süre sonra bu ortamdaki çürük yumurtaları ne kadar temizleyebilirsek temizleme ayrıca bilgi yetersizliği, yalan yanlış konular içerisinde, copy paste paylaşımlar içerisinde kendini geliştiremeyen arkadaşlara yardım etmek onların elinden tutmak için bu forumu açma gereği duyduk.

Biz forum ortamımızda dosya geliştirmek yada paylaşmak gibi bir düşünceye sahip değiliz (bazı istisnalar dışında). Bu ne demek oluyor diyorsanız iyice anlatayım. Birincisi kaynak kod paylaşımından yada hazır kod paylaşımından her zaman uzak duracağız. Bizim amacımız hazır kaynakları önünüze sermek değil elinizden tutmak kendinizi geliştirmenizi sağlamaktır. Örnek verelim dersin ki ben buraya kadar şunu yaptım, söyle söyle ilerledim ama şurada takıldım yada dosyalar burada patlıyor herhangi birşey oluyor. Daha başka olayı bunun daha kısayolu var mı bildiğiniz söyle yaparsam nasıl olur diyeceğiniz yerlerde her zaman karşılıksız yardım etmeye çaba gösteriyoruz. Ama sen gelip bize User.cpp atıp bana şunu ekleyin yada şunu düzeltin burada hata alıyorum gibisinden yardım istersen kusura bakmayın kimseye öyle yardım etmiyoruz. Biz sizin dosyalarınızı sıfırdan yazacak değiliz biz değil hiç kimse yazacak değil.

- Peki benim hiç bir bilgim yok ben hevesliyim, öğrenmeye çabalıyorum ama yapamıyorum. Hep kısıtlı kalıyorum bana yardım eder misiniz?

Zaten forumu açma amacımız ortalıkta bilgi paylaşımı olmaması, birinin elinden tutulmaması üzerine. Sizin kendinizi geliştirememe sebebiniz budur işte. Eğer ki cidden sizdeki o potansiyeli görebiliyorsak siz bize gelip "Ben Programlama öğrenmek istiyorum" yada "Knight OnLine hakkında bilgi edinmek istiyorum kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum" dediğiniz an inan şu gördüğünüz yönetici tayfasından hiç biri sizdeki o potansiyeli gördükten sonra geri çevirmez, çeviremez. Çünkü bizde bu yollardan geçtik, neyin ne olduğunu öğrenirken bizim elimizden de tutan fazla olmadı. Siz isteyin biz size elimizden geldiğince yardım ederiz. Ben şahsen öğrenmek istiyorum dediği halde hiç kimseyi çevirmedim. En müsait olduğum zaman oturdum skype üzerinden ekran paylaştım yada teamviever verdim bilgimin yettiği kadar sesli olarak en ayrıntısına kadar öğretmeye çalıştım. Yeter ki siz isteyin anlayacağınız.

- Peki bu ortalıktaki dosyalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Millet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Buraya girenlerin yada PVP ortamına başlayanların çoğu bu işte para var kafasıyla, düşüncesi içerisinde geliyorlar. Ben server açacağım bana sorunsuz dosyalar lazım elime geçer amacıyla oradan oraya yıllardır savruluyorlar.
Arkadaşım kimse size yazdığı sorunsuz dosyaları bedavaya paylaşmaz.
Biraz kafanızı çalıştırın sen para kazanmak istiyorsun diye birisi gelip senin eline kendi emek verdiği bilgi birikimini kullandığı dosyaları verir mi? Başka foruma gidip VIP üyelik alıp 30 TL ye sorunsuz dosyaları alacak ardından server açacak milyarlar kazanacak. Dışarı da aç susuz insanlar var, o kadar kötü insanlar var onlar 30 TL versin milyarlar kazansın? Onlar yada başkası yapamıyor mu bir tek akıllı sen misin?

Ortalıktaki dosyaların sorunsuz olduğuna inanmayın. Şuan elinize geçen dosyalarla bile maximum 3 gün açık tutamazsınız serverınızı. Birisi açtığınız server ile uğraşmasa bile dosyaların 3 gün kendini açık tutacak kapasitesi mevcut değil. Algoritma hataları, hafıza tabanlı kodlamar (memory) ve daha tonla olay mevcut. Dosyaların alt yapısını düzeltmeden o dosyalarla server açacağım kafasına girmeyin. Eğer ki bilginiz yoksa öğrenmeye çalışın. Ben öğrenmek istemiyorum diyorsanız bizim size verebileceğimiz hiç bişeyimiz yok yardım dahi etmek istemeyiz size. Çünkü siz ölü yatırımsınız.

PVP ye yeni başlamış insanlar için bu kafada olanlar için tekrar söylüyorum kimseye 1 kuruş para vermeyin. Eğer ki bu kafada değilseniz biz size her türlü elimizden gelen yardımı yaparız öğrenmeniz ve kendinizi geliştirmeniz açısından.

Burada paylaşım olmayacak mı?

Tabi ki paylaşım olacak ama biz kaynak kod yani hazırcılıktan yana karşıyız.
Şuan dosyaları düzeltmiş olsak bir projeye başlamış olsak direk dosyaları satıyorum kafasına girecekler yada proje ismini değiştirip benim dosyalarım diyecek insan dolu.

Bir başka amacımız milleti dolandıran insanları forum ortamında en ayrıntısına kadar bilgilerini verip ifşa etmek ve böyle şeylerin olmasını engellemektir. Biz boşuna dolandırıcılar bölümünü açmadık. Ortamda hala yüzümüze baka baka milleti dolandıran insanlar mevcut. Bilgim var diyip geçinen tonla insan mevcut ve bunların çoğu da dosya yapıyorum satıyorum kafasıyla yaşıyorlar. Zamanla bunları teker teker elimizden geldiğince açıklayacağız ve neyin ne olduğunu göreceksiniz.

Bu anlattıklarım ve bir beklenti içerisinde olan arkadaşlar cidden sağ yukarıdan "Çıkış" diyerek forumdan çıkabilirler. Paylaşımlardan yararlanmak isteyebilirsiniz o zaman durun ama gelip ben hazır dosya yada kaynak kod bekliyorum diyorsanız; Başka forumlardan bekleyebilirsiniz bizde öyle bişey mevcut değildir ve hiç bir zamanda ne bizde böyle bi sistem olmayacaktır ne de siz gidip serverınızı açabileceksiniz.

Gördüğünüz yönetici arkadaşlarım için diyorum onlar gibisini bilgi bakımından yada insanlık bakımından hiç bir yerde bulamazsınız. Bu dediğim olayları da size kimse sunmaz o kendinizdeki potansiyeli bize gösterin gerisi her türlü gelir.

Umarım anlattıklarımı anlamışsınızdır. Bu yazdıklarım herkes için geçerlidir okurken zaten kendi tarafınızı belirleyeceksiniz. Herkese iyi forumlar anlayışınız için de teşekkürler.
__________________

İmzalardaki resim ve linkleri görebilmeniz için mesaj sayınız 10 veya daha fazla olmalı. Şu anda 0 mesajınız var.

Konu PENTAGRAM tarafından (16 Ekim 2017 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Vurgulama

 
OzkanOzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
OzkanOzdemir
while (true) { printf("f*ck this life!"); }
Üyelik tarihi: 02 Temmuz 2017
Bulunduğu yer: Eskişehir
Mesajlar: 1.014[+]
Ettiği teşekkür sayısı: 39
318 Mesaja 907 Kez Teşekkür Aldı
Kullanıcı Envanteri Kişisel Rütbe (kalıcı)Sabit Konu (Aylık)Görünmezlik (kalıcı)Chat Yazılarınızı Düzenleyebilmeİmzada Resim Kullanma (kalıcı)
Görüntüleme: 1730
Alıntı ile Cevapla
OzkanOzdemir Üyemize Teşekkür Eden 35 Üyemiz:
2406medusa (08 Kasım 2018), 32kelta32 (16 Ocak 2018), 4Maestro (24 Şubat 2018), Alper_Yula (25 Şubat 2018), ByShakeaL (30 Ekim 2018), chiqo (12 Nisan 2018), CHROME (06 Ağustos 2017), cngzclk (20 Eylül 2018), demirali34 (31 Temmuz 2018), donz05 (08 Kasım 2017), EveryBodyFool (05 Ağustos 2017), F4iLuR3 (22 Temmuz 2018), fantom1001 (06 Ağustos 2017), Frooyd (23 Haziran 2018), Gener4LSmoker (02 Ekim 2018), grelbigel (05 Ağustos 2017), gustavgotblues (05 Ocak 2018), gzmflk (23 Ağustos 2017), Hilmey (28 Aralık 2017), ImQustaH (15 Ocak 2018), Javee (24 Aralık 2017), KiraAmora61 (06 Ağustos 2017), Kurnazsair (10 Haziran 2018), Magna (18 Ekim 2017), metkam_42 (26 Eylül 2018), nxwile (06 Ağustos 2017), onlineumut (12 Mart 2018), RAMBO (25 Ekim 2017), rasitarioz2 (18 Ocak 2018), sebastian38 (11 Ağustos 2018), SemoCarsi (19 Mart 2018), SnaypeR (16 Ekim 2017), varannasi (28 Ekim 2017), XratedManfanser (25 Kasım 2017), YNG (06 Ağustos 2017)
Okunmamış 25 Kasım 2017, 01:03   #11 (permalink)
Normal Üye

XratedManfanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)


Üyelik tarihi: 24 Kasım 2017
Bulunduğu yer: izmir
Mesajlar: 76[+]
Kredi Bakiyeniz: 1.549
Ettiği teşekkür sayısı: 13
3 Mesaja 3 Kez Teşekkür Aldı

Standart Cevap: KODevelopers Nedir?

Valaha hacı şuan youtube da olan videoların %80 sine ortak cevap vermek gibi olmuş emeğinize sağlık.
XratedManfanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26 Kasım 2017, 02:15   #12 (permalink)
Yeni Üye

muhtarbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)


Üyelik tarihi: 19 Kasım 2017
Bulunduğu yer: Adana
Mesajlar: 48[+]
Kredi Bakiyeniz: 1.131
Ettiği teşekkür sayısı: 7
0 Mesaja 0 Kez Teşekkür Aldı

Standart Cevap: KODevelopers Nedir?

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Hertürlü konuda yardımcı oluyor zaten kendisine çok teşekkür ederim. Bildiğimiz konularıda ögretmeye çalışan tek insan !!
muhtarbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03 Aralık 2017, 13:36   #13 (permalink)
Uzaklaştırılmış

TRKnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)


Üyelik tarihi: 02 Aralık 2017
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 13[+]
Kredi Bakiyeniz: 734
Ettiği teşekkür sayısı: 5
Tek Mesajına bir Kez Teşekkür Edildi

Standart Cevap: KODevelopers Nedir?

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Bilgileri için teşekkürler.
TRKnight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Geçerli forum için yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Soacs v43 + Unpack Ko.exe [ KoDevelopers.com ] Özel MOMENTUM 1298 Paylaşım 159 07 Kasım 2018 16:29
[1298] KODevelopers Project OzkanOzdemir v1299 KODevelopers Project 52 01 Ekim 2018 19:31
DevExpress Nedir ? CyberWarrioR Visual Studio 0 21 Eylül 2017 13:14
Forumdan uzaklaştırılanlar ve Dolandırıcılar Bölümü Nedir? OzkanOzdemir Duyurular 0 20 Temmuz 2017 04:40
Öneri Kodevelopers - [ftp sunucu] TheJackal Şikayet ve Öneriler 2 15 Temmuz 2017 13:31


Forum Site Hakkında
vBulletin® tarafından desteklenmektedir Versiyon 3.8.4
Telif hakkı ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sitemizdeki içerikler kopyalanmaya karşı DMCA ile korunmaktadır. DMCA.com Protection Status
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan kodevelopers.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. kodevelopers.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için admin@kodevelopers.com Mail adresimiz üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde kodevelopers.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatımız size dönüş yapacaktır.
© 2017 KO Developers ( by NERONLINEWORLD 2011/2013 )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0